A szabadtartású csirkék nevelése több okból is költségesebb, mint az intenzív gazdaságokban nevelt csirkéké, ami tükröződik a termék végfelhasználói árában is.
-
Táplálkozás: A szabadtartású csirkék többféle táplálékhoz jutnak, köztük rovarokhoz, gyümölcsökhöz és zöldségekhez, amelyek kiegyensúlyozott és egészséges étrendet biztosítanak számukra. Ezen felül a csirkéket bio minősítésű takarmánnyal etetjük, ami teljesen GMO, vegyszer és hormonmentes. A bio takarmány költségei kétszeresei a hagyományos takarmánynak.
-
Helyigény: A csirkéknek több terület áll rendelkezésükre, amelyen szabadon mozoghatnak és természetes viselkedésformáikat gyakorolhatják. Ez több területet és karbantartást igényel, ami szintén költségnövelő tényező.
-
Növekedési idő: A szabadtartású csirkék általában lassabban nőnek, mint az intenzíven tartott társaik, mert természetesebb körülmények között élnek. Ez hosszabb időt és több erőforrást igényel, ami szintén növeli a költségeket.
-
Munkaerő és szakértelem: A szabadtartású csirkegazdaságok több munkaerőt és szakértelmet igényelnek az állatok gondozásához és a gazdaság fenntartásához. A szabadtartású csirkék gondozása több odafigyelést igényel, ami szintén költséget jelent a a farm számára.
Ezek a tényezők mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a szabadtartású csirkehús ára magasabb legyen, mint az intenzív gazdaságokban nevelt csirkéké. Ugyanakkor sokan úgy gondolják, hogy a magasabb ár mellett értékesebb, egészségesebb és etikusabb ez a fajta csirkehús.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.